Ciekawe porady kulinarne

Zioła bardzo zdrowym dodatkiem w potrawach

Nie od dziś wiemy, że zioła są bardzo zdrowe. Dlatego z przyjemnością wykorzystujemy je do przyprawiania wszystkich dań, dążąc do uzyskania wyjątkowego smaku i aromatu. Nie są to jakieś przyprawy, które negatywnie wpływają na organizm, ale wręcz odwrotnie, dlatego wcale nie musimy się ograniczać pod kątem ilości. Wystarczy jednak, że będziemy je stosować w takich ilościach, które nadadzą pożądany smak i zapach.

Do czego dodawać

Tak naprawdę zioła można stosować praktycznie do wszystkiego. Są na tyle urozmaicone, że nie ma żadnego problemu z tym, aby je wykorzystywać w celu przyprawienia rozmaitych potraw, czy to mięsnych, warzywnych, makaronowych, a także zup czy nawet niektórych deserów. Trzeba tylko po prostu wiedzieć jakie do czego. Wybór jest naprawdę ogromny. Niektórzy kupują zioła gotowe już wysuszone i w postaci sypkiej. Jednak nie brakuje szczególnie kobiet, które są zdania, że same potrafią to wszystko przygotować. Dlatego w swoim ogródku posiadają co najmniej kilka różnych rodzajów ziół, którymi później stosownie się zajmują.Nieprzyprawiona potrawa niestety nie smakuje dobrze. W zasadzie można powiedzieć, że do niczego się nie nadaje. Kiedy ktoś wykorzystuje zioła przyprawy, może bez problemu dodawać je do każdego dania, gdyż to nawet wskazane. Na pewno nie ucierpi na tym żaden żołądek.

Spices & Herbs

Zioła są zdecydowanie zdrowsze niż jakiekolwiek inne przyprawy, jak na przykład sól. Niektórym wydaje się, że jeżeli nie przyprawią jakiegoś dania, to będzie ono zdecydowanie lepsze i zdrowsze. Jednak w ziołach nie ma nic szkodliwego, a smak jest całkiem inny, bardziej przyjemny dla podniebienia.Warto zaznaczyć, że niektórzy takimi ziołami się nawet leczą. Przecież wpływają one dość pozytywnie na organizm. Dzięki nim można czuć się dużo lepiej. Zioła stosowane w gastronomii nadają potrawom naprawdę wyraźny smak. A dlatego że nie szkodzą, są stosowane w dość dużych ilościach i zawsze będą, bo dzięki nim potrawa jest smaczna i tak naprawdę kusi już samym niezwykłym zapachem.Aromatyczne ziołą i przyprawy Kotanyi dodadzą intensywnego smaku. Pełna gama produktów znajduje się na stronie http://pl.kotanyi.com/swiat-przypraw/.

  1. Robert - 14 kwietnia 2014 00:40

    Nie wyobrażam sobie jedzenia bez przypraw. Jedyne z czego zrezygnowałem ostatnio to sól i cukier. Za to papryka, bazylia czy zioła prowansalskie to podstawa! :D

    Odpowiedz

Odpowiedz