Ciekawe porady kulinarne

Czy warto zainwestować w wyciskarkę do soku?

Soki wyciskane są najsmaczniejsze i zarazem najzdrowsze. Dlatego nic w tym dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się wyciskarki do soku. Są to urządzenia, które pozwalają na otrzymywanie smacznego, zdrowego i pełnego składników odżywczych soku.

Rodzaje wyciskarek do soku

Przede wszystkim warto pamiętać, żą wybór wyciskarek do soku na rynku jest coraz większy. Są to wyciskarki jednoślimakowe, dwuślimakowe, poziome, pionowe, elektryczne bądź ręczne. Modele jednoślimakowe na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne maszynki do mięsa, ale wyposażone są w wałek ślimakowy, który obracając się miażdży owoce i warzywa. Wyciskarki dwuślimakowe posiadają aż dwa wałki ślimakowe. Obecnie są uważane za najlepsze  na rynku. Poza tym wyciskarki dzieli się na poziome i pionowe. Te drugie swoim wyglądem nieco przypominają klasyczne sokowirówki. Są one zresztą uważane powszechnie za bardziej efektywne niż wyciskarki poziome. Poza tym można je używać, nie myjąc ich za każdym razem.

Wyciskarki do soku i ich zalety

Soki produkowane dzięki wyciskarkom mają sporo zalet. Przede wszystkim są bardzo bogate w witaminy i minerały, a poza tym są niezwykle smaczne. W przeciwieństwie do klasycznych sokowirówek, wyciskarki wytwarzają soki, które się nie nagrzewają i nie natleniają. Podczas procesu wyciskania nie są więc tracone żadne cenne składniki odżywcze. Takie soki można poza tym przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wyciskarki pozwalają na uzyskanie soku w zasadzie ze wszystkich owoców, warzyw i ziół bez względu na stopień ich twardości. Dzięki temu można uzyskać znacznie więcej soku niż w tradycyjnej sokowirówce. Wyciskarki do soku są urządzeniami bardzo wydajnymi, a przy tym wytrzymałymi i niezawodnymi. Warto pamiętać, że obecnie są to w dużej mierze już urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz wyciskania soków pozwalają na produkowanie makaronu, mielenie kawy czy orzechów oraz robienie smacznych musów i sorbetów owocowych. Możliwości jest sporo.

Dowiedz się więcej na temat wyciskarek i sokowirówek dzięki stronie https://www.eujuicers.pl/wyciskarka-czy-sokowirowka.html.

Odpowiedz