Ciekawe porady kulinarne

Podróż szlakiem winiarskim po Europie

Każdy koneser wina zazdrości mieszkańcom regionów, gdzie produkuje się wino.

Dlaczego?

Bo ziemia po której oni chodzą rodzi takie cudowne wino, a tamtejsza pogoda temu sprzyja. Tam, gdzie dużo jest winnic wino traktowane jako dobro narodowe i lokalne. Zresztą, kto nie wolałby świętować zakończenia zbiorów wina niż celebrować święto kapusty.

Mieszkańcy regionów winnych z mlekiem matki wypijają wiedzę o tym jak pić wino. Na tych terenach nie ma osoby, która nie wiedziałaby w jakim kieliszku pije się czerwonego burgunda a w jakim wino musujące oraz jakie wino pasuje do ryb. Nie ma też domu, gdzie zestawy win są nieobecne.

Wina zamiast samochodu

Miłośnicy wina, nie kupują sobie nowych samochodów, elektronicznych zabawek, drogich torebek, bo wolą wydać swoje oszczędności na zestawy win. Wolą wydać na podróż po Francji szlakiem winiarskim albo na mieszkanie w domku na włoskiej prowincji, gdzie mogą leżeć pod drzewem, pić lokalne wino i patrzeć na leniwe koty wygrzewające się na słońcu.

Jednym słowem, wybierają pielęgnację swoich zmysłów i podniebień. Jednym słowem, jeśli ktoś chce pić najlepsze wina, to nie powinien liczyć na odkładanie dużych ilości pieniędzy, bo butelka dobrego roczniki, może kosztować więcej niż droga torebka od projektanta.

Wybór wina

Pora obiadu dla wielu osób nierozerwalnie związana z winem. Takie wino nie tylko wyostrza apetyt, zmieniazestaw-win-17 jedzenie ziemniaków w coś więcej niż konsumpcję.

Takie wino daje poczucie małego święta, drobnego wyłączenia się z rzeczywistości.

Zresztą, codzienna lampka wina do obiadu doskonale wpływa na zdrowie. Jednym słowem, warto mieć zestawy win do obiadu i na inne okazje.

Wiedza o winie

Picie wina to nie tylko picie, bo jest to również wiedza o kulturze wina, o winie w kulturze oraz o rodzajach win. Warto wiedzieć, że pełno jest rodzajów i szczepów win, czyli odmian międzynarodowych i regionalnych. Każdy region ma swoje popisowe zestawy win. W ciepłych krajach, gdzie możliwa jest uprawa winorośli, wina są wytwarzane w mniejszych i większych winnicach.

 

Odpowiedz